Uprage se skládá ze tří kroků

Budete-li postupovat podle tohoto návodu, předpokládá se máte nainstalovanou předešlou verzi WordPress. Během upgrade nebude WordPress přístupný pro ostatní návštěvníky, proto doporučujeme vybrat pro upgrade dobu s nejmenší návštěvností.

Krok 0 – než začnete s upgrade
Než začnete se samotným upgradem je důležite aby jste si zálohovali databázi a to pro případ, že se během upgrade vyskytně nějaký nepředvídaný problém. Záloha vám potom může ušetřit nemalý čas se scháněním článků atd.

Deaktivujte všechny vaše pluginy a to propřípad, že by nová verze WordPress nebyla zpětně kompatibilní s pluginem který používáte. Můžete se tak vyvarovat mnoha problémům. Po upgrade WordPress si postupně pluginy aktivujte a pokud narazíte na problém s některým pluginem, poohledněte se po nové verzi pluginu.

Krok 1 – přehrajte soubory

Stáhněte si nejnovější verzi WordPress. Po stažení rozbalte soubory do složky na vašem PC. Dále pomocí FTP klienta nakopírujte soubory na server, přepište stávající soubory Upozornění: soubory na serveru v žádném případě nemažte, obsahují soubory, pluginy a konfigurační soubor wp-config.php který se nepřepisuje!!!)

Krok 2 – upgradujte vaší instalaci WordPress

Do internetového prohlížeče zadejte aktualizační stránku. Pokud máte WordPress nainstalovaný např. na adrese www.cwordpress.cz aktualizační stránka bude:
www.cwordpress.cz/wp-admin/upgrade.php

Krok 3 –  poslední krok – dokončení upgrade

Pokud používáte cache, smažte v tuto chíli soubory které jsou v cache, v patičkách vygenerovaných souborů by zůstala staré číslo verze WordPress což by vás mohlo mást.

Váš WordPress je nyní ušpěšně aktualizovaný.Pokud jste v průběhu upgradu WordPress narazili na nějaký problém, doporučuju se obratit na: