Novinky o WordPress

WordPress 2.5 RC1 – první postřehy

Vydání nové verze WordPress se bliží. A tak jsem se rozhodl prozkoumat co nabízí nového, jestli následný upgrade bude jen z nutnosti, nebo se na vydání nové verze WordPress budu sám těšit.

Instalace WordPress 2.5 RC 1

Už instalace doznala mírné změny a to zejména ve vzhledu. Po změně názvu souboru wp-config-sample.php na wp-config.php a vypnění potřebných údajů se vám po otevření v prohlížeči načte stránka, na které vyplníte název blogu a email. Po kliknutí na Install WordPress se vám zobrazí uživatelské jméno, které bude admin a heslo např. 8d5f4gv. Pomocí těchto údajů se již přihlásíte do administrace WordPress.

instalace wordpress 2.5 rc1

Publikování článků

Při psaní článků je k dispozici docela zajímavá funkce, která zvětší plochu pro psaní přes celou plochu prohlížeče. Já osobně tuhle funkci uvítám a budu ji denně používat.

psani clanku

add media

Kontrola překlepů – spellchecker

WordPress začal podporovat další světové jazyky. Čeština však není světová a tudíž v seznamu podporovaných jazyků není. Za zmínku stojí snad jen němčina a francouzština.

Závěr článku o WordPress 2.5

WordPress v nové verzi přináší mnoho decentních vylepšení. Nedá se však hovořit o něčem závratném. Největší plus přikládám redesignu administračního rozhraní, psaní fullscreen článku a taky podle mého zvýšené rychlosti načítání stránek. Další novinkou je použití ajaxových prvků, které také přispívají ke zrychlení práce s WordPressem.

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close