Novinky o WordPress

WordPress 2.5 se blíží – co přináší nového?

nastenkaVývojáři WordPress přeskočili verzi 2.4 a z verze 2.3.3 udělali skok až na 2.5. Má to snad znamenat nejaké převratné novinky? Mezi hlavní nové funkce WordPress patří zejména upravovatelná úvodní „nástěnka“, podpora nahravání více souboru najednou, zabudovaná fotogalerie, aktualizace pluginů pomocí webové spravy – tzv. one-click, správa tagů, zabudovaná podpora pro Gravatary, full text feeds a rychlejší načítaní – to zní zajimavě, nemyslíte? Vývojáří WordPress pracovali několik měsíců na tom, aby WordPress udělali ještě lepším, než byl doposud. Výsledkem tohoto počínaní je nový způsob interakce při zachování dobře známého prostředí WordPress. WordPress 2.5 není jen nový vzhled na předešlé verzi.

Slova autorů WordPress: Nová verze WordPress je organizovaná tak, aby jste zapoměli na software (WebWare) a mohli jste se soustředit na vaše tvůrčí schopnosti.

Novinky WordPress 2.5 obrazem

Nástěnka – The Dashboard

Nástěnka vám davá k dispozici rychlé a zajimave informace. V nové verzi je kladen cíl na přizpůsobení podle potřeb. Na nástěnce naleznete přehled článků určených k publikování, publikované články, poslední komentáře, aktualizace WordPress a zprávy.

Navizace WordPress

navigace

Navigace ve správě WordPress doznala poměrně razantních změn. Nově je rozděleno na 4 základní funkce: psaní, správa příspěvků a zpráv, správa vzhledu, komentáře. Tyto 4  primární funkce které se používají denně jsou odděleny od sekundárních (nastavení, pluginy, správa uživatelů).

Publikovaní obsahu

Nejvíce využívaná funkce je bezesporu psaní článků. Mnoho funkcí které stránka pro psaní článků nabízí může někoho rozptylovat od psaní, proto jsou v nové verzi WordPress 2.5 zobrazovány jen nejběžnější funkce a ty ostatní jsou skryté. Ve chvíli kdy je budete potřebovat je snadno zobrazíte. Nový visuální editor obsahuje také celoobrazový mód který má napomáhat při psaní nových příspěvků.

Správa

Správa byla předělaná tak aby ovládaní článků, příspěvků, medií a komentářů bylo co nejpodobnější. Nově neobsahoje redundantní informace a ve výsledku je tak práce rychlejši.

Správa WordPress má také nové „Web 2.0“ barvy a celá je taková vzdušná. Pokud by se vám nelíbíla, můžete jednoduše přepnout na starou modrou barvu.

Závěr o WordPressu 2.5

Pokud se zajímáte o novinky ve WordPressu a chtěli by jste si WordPress 2.5 ohmatat, máte možnost si stáhnout a nainstalovat WordPress 2.5 Release Candidate 1.

Pokud naleznete nejaký bug, můžete ho reportovat přímo na WordPress.org nebo ho zaslat na email který byl za tímto účelem vytvořený: feedback@wordpress.org

Na tuto adresu můžete též zasílat vaše mýšlenky, názory, nápady atd.

Dizkuze na téma WordPress 2.5 česky

Na našem fóru běží dizkuze na téma WordPress 2.5 a budeme rádi, když se do ní zapojíte.

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close