Novinky o WordPress

WordPress verze 2.6 je venku – co je nového?

S radostí vám oznamujeme, že nová verze WordPress 2.6 je hotová! Novou verzi WordPress se podařilo vydat téměř o měsíc dříve než bylo původně plánováno. Jako každá verze nese jméno po známém hudebníkovi. Tentokrát je to po jazzovém pianistovi McCoy Tyner. „Tyner“ obsahuje celou řadu nových funkcí, které činí WordPress ještě lepším a mocnějším CMS.

Na WordPress.org připravili krátké video, které vás provede novinkami v této verzi. Pokud tedy máte tři a půl minuty volného času, určitě si ho pusťte.

Novinky v nové verzi WordPress 2.6

Vícenásobné ukládání příspěvků

Pokud jste ve verzi 2.5 a starší psali nějaký článek a postupně jste si ho ukládali, uložila se vždy jeho aktuální podobá, která přepsala tu předchozí. Ve chvíli, kdy jste se potřebovali vrátit k předchozímu uložení, měli jste smůlu.

V nové verzi WordPress 2.6 se s každým uložením vytváří nový dokument a tak se snadno můžete vrátit k předchozí verzi. Tyto verze potom můžete snadno porovnávat a vybrat si tu, kterou potřebujete. Mimochodem tento způsob se využívá i ve Wikipedii.

Uprava clanku
Seznam dostupných verzí článku
Vicenasobna uprava
Porovnávání verzí článku

Tato funkce se vám bude náramně hodit v případě, že uděláte chybu nebo smažete půlku svojí celodenní práce a dojde k automatickému uložení.

Konverze článků na Facebook a ostatní

Podporovány jsou Flock, FriendFeed, Facebook, Tumblr, a Delicious

konverze
Konverze na FaceBook

Shift Gears: Extra-rychlá práce v administraci

WordPress od verze 2.6 podporuje Gears. Gears je plugin od Google, který si nainstalujete do prohlížeče. Ten pokud to stránky podporují, stáhne všechny soubory naráz a uloží je na disk. Pokud v průběhu práce budete některý soubor potřebovat, tak si jej prohlížeč načte z disku a nebudete ho muset stahovat ze serveru.

Ve WordPress 2.6 stačí kliknout nahoře napravo na tlačítko „Turbo“. Tato funkce lze použít pouze v prohlížečích Internet Explorer na Forefox. Na podpoře prohlížeče Opera a Safary se pracuje.

WordPress 2.6 pracuje velice rychle i bez tohoto Pluginu ale pokud ho chcete mít Extra-rychý, nainstalujte si ho!

Živé náhledy theme před jejich aplikací

Ve starších verzích pokud jste si chtěli aplikovat nějaký theme tak jste neměli možnost si jej prohlídnout před samotnou publikací na vašem blogu. Nová verze umožňuje si theme prohlídnout přímo na vašem webu bez toho, aby to zaznamenal případný návštěvník.

Další méně výrazné změny ve WordPress 2.6

 • Počitadlo, kolik příspěvek obsahuje slov
 • Titulek pod obrázkem podobně jako na Idnes
 • Hromadná správa Pluginů
 • Zcela přepracované grafické rozhraní – nyní je plně integrován s WYSIWYG
 • Pořadí v galerii pomocí Drag-a-drop
 • Pokud vyjde nová verze některého z používaných Pluginů, vyskočí hláška
 • Můžete nahrávat media i pokud jste ve Full-screen módu
 • Plná podpora zabezpečení SSL
 • Možnost pohybovat se souborem wp-config a složkou wp-content
 • Označováni řady pomocí klávesy Shift
 • Můžete přepínat mezi Flash uploadem medii a klasickým módem
 • Řada nových bezpečnostních prvků vč. Cookies a databázi
 • Rychlejší TinyMCE, jQuerty a jQuerty UI
 • Nová verze WordPress 2.6 opravuje přibližně 194 drobných chyb
Show More

Related Articles

3 komentářů

 1. cau… chtel bych se zeptat jak nastavit statickou uvodni stranku… ve starsim wordpressu to slo normalne > v nastaveni > cteni > staticka stranka a zde sla zvolit uvodni stranka … nic takoveho v novem wp nemuzu najit :-/ doufam ze to jde nejak jednoduse zmenit.. vse se mi ted totiz zobrazuje jako by to byl blog a to ja nechci.. pouzivam defaultni template ..dik za pomoc

Back to top button
Close
Close